Ar gerai rašyti bet kada?

Viena pagrindinių tinklaraščio rašytojus kamuojančių „bėdų” yra laikas.

Kur jo rasti?

Savo dienotvarkėje / savaitvarkėje BŪTINAI! suplanuoti tikslų kada ir tikslų kiek.

Per mažai laiko skirti, rašyti tik prabėgom, tik greit greit nepavyks. Š… gausis. Skirti daug bet ne konkretaus laiko taip pat ne išeitis. Kai esi numatęs, kad parašysi kažkada ir tam skirsi tiek laiko, kiek tik reikės, tikėtina, kad rašysi labai retai ir su labai didele kančia bei noru parašyti gyvenimo straipsnį.

Kai žinai, kad va, prisėdau po ilgo laiko ir nežinia kada vėl prisėsiu, apima noras parašyti taip, kad visas internetas nuskambėtų. Parašai. Matai, kad nenuskambės internetas nuo šio įrašo. Tobulini. Palieki kitam kartui. Ir…dažnai taip ir nepaleidi savo kūrinio į dienos šviesą :)

Ką rekomenduojame?
– Skirti konkretų laiką savaitėje. Pvz.: kiekvieną pirmadienį vakare, trečiadienį per pietų pertrauką, antradienį ryte kol dar visi miega, šeštadienį po pietų ar pan. Laikas turėtų būti konkretus ir nekintantis.
– Numatyti laiko limitą. Protingai. Ne per mažai, bet ir ginkdie ne per daug.
– Leisti į pasaulį tai, ką sukūrei. Nepalikti tobulinimui savo kūrinių. Čia tinklaraštis, o ne koks įstatymų projektas. Tinklaraštis yra ir privalo būti gyvas su visais savo įdomumais ir netobulumais. O gali paaiškėti, kad tai, kas liko netobula ir yra įdomiausia bei priimtiniausia skaitytojams.

Kodėl? Nes:
– Kai įsivažiuoji į ritmą tampa lengva. Lygiai kaip reguliariai sportuoti. Ir pats pripranti, ir namiškiai susitaiko.
– Kai žinai, kada bus kitas post’as ir žinai, kad jis tikrai bus, daug lengviau į pasaulį paleidi tai, ką parašai, užkerti kelią daugybę tinklaraštininkų kamuojančiam straipsnių tobulinimui iki begalybės. Rašau, šiandien. Po to poryt. Kaip su maistu. Jei gamini kasdien tai gali būti ir sumuštiniai, ir kotletai, bet jei tik kartą per pusmetį – tai farširuota antis kaip minimum.
– Kuo reguliariau ir dažniau rašai, tuo labiau pripranta skaitytojai, jų daugėja ir tiesiog nebegali užtingėti. Jauti atsakomybę parašyti. Susiimi ir parašai :)
– Kuo reguliariau ir dažniau rašai, tuo labiau pajauti skaitytoją ir tai, kas jam įdomu, kas patinka, kas tinka, kokie lūkesčiai ir pageidavimai.

Ir pabaigai filmukas, apie tai kaip kūrybiškumą išlaisvina pakankamas bet ribotas laikas.

Linkiu atrasti laiko savo kūrybiškumui!

Linkėjimai dideli,
Vilma


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *