Kas tas Emocinis intelektas?

Pilnas pavadinimas būtų – Socialinis emocinis intelektas (SEI).

Man, tai visų pirma leidimas SAU ir KITAM būti. Sugebėjimas ramiai ir drąsiai rasti tą tašką, kuriame žmogus šiandien iš tiesų yra. Dabartinio būvio taškas tampa pradžia ir pamatu ateičiai.

Buvimas tiesoje, kiek įmanoma išvengiant kaltinimų, smerkimo, nepasitenkinimo, gėdos, saviapgaulės, nusivylimo, taip pat ir idealizavimo, perdėto pasitikėjimo savimi, savęs ar kito išaukštinimo, leidžia nurimti, susivokti ir žingsnis po žingsnio judėti ten, kur galėčiau jaustis laimingas.

Emocinis intelektas, priešingai nei IQ (intelekto koeficientas), nėra įgimtas – jis gali ir turi būti nuolat ugdomas!

Bet gal emocinis intelektas tampa sritis, kurią būtina tobulinti, nes tai madinga? Ne, emocinis intelektas yra pats tiesiausias kelias į laimės, džiaugsmo ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą. O, tyrimai rodo, – laimingi žmonės mažiau serga ir ilgiau gyvena.

Ar žinojote, kad, tie, kurių aukštas emocinis intelektas:

 • Ne tik svajoja daug didelių svajonių – jie imasi veiksmų joms pasiekti?
 • Gyvena laimingesnį gyvenimą už tuos, kurių jis žemas?
 • Drąsiai kuria santykius ir geba ilgai juose būti?
 • Lengviau ir atkakliau mokosi?
 • Lengviau susiranda patinkantį ir gerai apmokamą darbą?

Ar žinojote, kad aukštas emocinis intelektas:

 • Lemia ilgalaikius, artimus santykius su sutuoktiniu, vaikais bei giminaičiais, jo dėka žmogus turi artimų draugų (nebūtinai labai daug) ir geba metų metus palaikyti draugystę?
 • Užtikrina įdomią ir pelningą karjerą, nes vis daugiau darbdavių kaip pagrindinį kriterijų priimant darbuotojus renkasi ne dalyko gebėjimų, bet SEI testus?
 • Leidžia išgyventi išsiskyrimus ar netektis?
 • Į mūsų kasdienybę neįleidžia nerimo, melancholijos ar depresijos?
 • Lemia požiūrį į asmeninius gabumus, talentus bei nesėkmes?

Emocinio intelekto klasėje Jūs:

 • Lavinsite įgūdį iššaukti realias teigiamas emocines būsenas savyje ir kituose taip išvengdami nerimo, depresijos ir melancholijos.
 • Atrasite tikrąsias savo ir kitų emocijų bei jausmų (priekaištų, pykčio, agresijos, nepasitenkinimo) priežastis ir stengsitės išbūti kylančiuose jausmuose – susitvardyti.
 • Praktikuositės įkvėpti žmones (artimuosius, šeimą, darbdavius, klientus), įsijausti į savo ir kito žmogaus jausmus, įsisąmoninti juos ir palaikyti kokybiškus santykius.
 • Mokysitės būti su savimi ir su kitais – su visais, kurie yra patogūs ir ne, gražūs ir ne, priimtini ir ne bei juos priimti.
 • Įžvelgsite, ko reikia, kad tiesiog gyventumėte laimingą gyvenimą, kokybiškai bendrautumėte ir suprastumėte tiek kitą žmogų, tiek patį save. 
 • Pamatysite kaip / kokiu principu darote gyvenimiškus pasirinkimus bei atrasite kaip pasirinkti teisingai.

Kokius pokyčius pajutau savo kailiu?

„Negaliu patikėti kaip pasikeitė tavo bendravimas su vaikais ir manimi ir kokie kitokie tokio bendravimo rezultatai!“

Taip pasakė mano vyras praėjus porai savaičių po to, kai grįžau iš Emocinio Intelekto Prektikų mokyklos Prahoje. Įdomu tai, kad pora metų iki to, aš jau vedžiau paskaitas tėvams apie vaikus ir mano gebėjimas sutarti su savo vaikais buvo visai neblogas. Pasikeitė ne tik bendravimas ir santykiai namuose. Ugdant asmenines socialinio – emocinio intelekto (SEI) kompetencijas į teigiamą pusę pasikeitė tiesiog viskas ir visur. 

Efektyvus programos tęstinumas

Ši emocinio intelekto ugdymo programa yra praktiška, pritaikoma, įgyvendinama, pamatuojama, suskaičiuojama, suprantama ir pajaučiama.

Visa tai, ką mokydamiesi įgysite ir  yra emocinis intelektas, kurio ugdymui reikalingos specifinės žinios, praktinės užduotys ir palaikymas.  Dėl šios priežasties programa yra tęstinė.

Paprasti, kasdien bet kurioje situacijoje, tiesiog čia ir dabar pritaikomi metodai leis po truputį, bet užtikrintai ir stabiliai auginti savo ir aplinkinių emocinį intelektą. Ir natūraliai į gera keisis viskas namuose, darbe, mokykloje, bendraujant su draugais ir pažįstamais, mylimaisiais, tėvais, vaikais.

Užsiregistruoti pokyčiams ar užduoti klausimus galite el.paštu: labas@vilmajuskiene.lt.

Kaip vyksta mokymų procesas?

 • Programos pagrindą sudaro 8 emocinio intelekto kompetencijų ugdymas. 8 kompetencijos – 8 susitikimai – 8 namų darbai.
 • Prieš mokymus kiekvienas mokymų dalyvis atlieka išsamų emocinio intelekto kompetencijų testą ir gauna apie 20 psl. apimties ataskaitą su asmeniniais paaiškinimais, pastebėjimais bei patarimais.
 • Atliekant SEI testą taip pat bus sudaroma 1 psl. apimties smegenų veiklos ataskaita, kuri parodo, kaip smegenys paskirsto dėmesį, kaip reaguoja ir kaip analizuoja informaciją.
 • SEI gali ir turi būti ugdomas! – Todėl asmeninio susitikimo metu sudarysime individualų emocinio intelekto kompetencijų ugdymo planą.
 • Mokymuose bei testo ataskaitose pateikiama medžiaga yra aiškiai suprantama, konkreti bei tiksliai parodanti, nuo ko pradėti ir ką daryti norint užtikrinti esminius pokyčius.

EQ klasė

Individualus emocinio intelekto kursas

„Kaip pažinti, suprasti, įsisąmoninti jausmus?
Kaip priimti save ir kitą? Kaip jaustis laimingu?“

8 savaitės

8 susitikimai

Namų darbai

EQ testas

Kaina – 390 Eur

Kursą veda

Vilma Juškienė

 sertifikuota socialinio – emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė.

Susidomėjote?

Teiraukitės:

el.paštu: labas@vilmajuskiene.lt

tel.: +370 673 47618

arba tiesiaug spauskite „noriu…“ ir užpildykite formą.

Iki susitikimo!

Kaip ugdyti emocinį intelektą?

Kodėl emocinis intelektas svarbus?