Vesti tautą ar nevesti?

Tobulai. Poetiškai. Įkvepiančiai. Štai taip mintis sudėliojo Henrikas Radauskas eilėraštyje „Dainos gimimas” (žr. žemiau).

Tam, kad blog’as / tinklaraštis įkvėptų kitus, tam, kad kiti jame kažką rastų – visai nereikia kažkuo tapti ar kažkaip ypatingai „tautos vesti”.

Pakanka tokiam, koks esi, įsitaisyti paprastoje vietoje (kad ir po medžiu) ir nuo širdies pasakoti istoriją apie tai, ką matai. Paminėti, ką darai su tuo, ką matai, ką dar galima daryti, bet tu nedarai. Kas patinka. Kas ne. Pasidalinti, kas padeda kasdienybėje.

Tinklaraščiai yra apie tikrus žmones ir tikras istorijas. Ir jei pasiimtume padidinamąjį stiklą už kiekvieno populiaraus tinklaraščio sienų rastume labai paprastą ir kasdienišką žmogų, labai panašų į kiekvieną iš mūsų. O jo pasakojamos istorijos ir dedamos nuotraukos taip pat būtų kasdieniškos.

Štai ir visa paslaptis. Mes tuos populiariuosius tinklaraščius skaitome, nes jie apie paprastus ir tikrus žmones, jų kasdienybę, pastebėjimus, atradimus. Viskas apie tai, kas iš tikro yra. Mes skaitome apie save. Todėl ir įdomu.

Pvz. aš, pasižiūriu į tinklaraštininką ir keliu tokius klausimus: Ar jis tikras? Ar būna tokių žmonių? Ar norėčiau, kad mano dienos būtų tokios? Ar norėčiau, kad su manimi, mano šeima, namais, darbu, draugais, laisvalaikiu taip nutiktų?

Atsakymai yra du: taip arba ne.

Aš nestatau namų, aš nevedu tautos,
Aš sėdžiu po šakom akacijos baltos,

Ir vėjas dangiškas į jos lapus atklysta,
Ir paukštis čiulbantis joj suka savo lizdą,

Ir skamba medyje melodija tyli,
O aš klausausi jos ir užrašau smėly,

Ir vamzdį paimu, ir groju, ir dainuoju
Su vėju ir paukščiu ir su medžiu baltuoju,

Ir ūžia debesys nežemiškos spalvos
Virš tos dainuojančios ir grojančios kalvos.

Prisėdi ir dainuoji dainą apie tai, ką matai. O žmonės renkasi, ar jie taip pat nori matyti tokį vaizdą, ar ne.

Taip tikras tinklaraštininkas susitinka su tikru savo skaitytoju. Jie pamilsta vienas kitą ir ilgai bei laimingai gyvena :)

Linkėjimai,
Vilma


0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *